پنالتی ایران دیده نشد/ حسینی روی صحنه پنالتی نه، ولی در ادامه باید اخراج می‌شد

رسول فروغی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره قضاوت سزار راموس، داور مکزیکی دیدار ایران و عمان اظهار کرد: ابتدا به فوتبال ایران این پیروزی تیم‌ملی و قضاوت خوب تیم داوری آقای فغانی در دیدار اردن و ویتنام تبریک می‌گویم. در مورد داوری دیدار ایران و عمان هم، پنالتی دقیقه یک برای عمان به درستی گرفته شد که حسینی، مدافع ایران در این صحنه ابتدا با پا و سپس با دست روی مهاجم عمان مرتکب خطا شد. اگر حسینی ابتدا با دست خطا می‌کرد باید از زمین بازی اخراج می‌شد.

او افزود: پس از آن در داخل محوطه جریمه عمان روی اشکان دژاگه خطای پنالتی انجام شد که از چشم داور دور ماند. در صحنه گل نخست ایران هم، جهانبخش در موقعیت آفساید بود اما چون مدافع عمان با توپ بازی کرد و سپس توپ به جهانبخش رسید، آفساید از بین رفت و گل ایران به درستی اعلام شد. در دقیقه ۳۹ هم پنالتی به درستی برای ایران اعلام شد و مدافع عمانی پای مهدی طارمی را زد.

این کارشناس داوری در ادامه درباره صحنه‌هایی که در نیمه دوم رخ داد، توضیح داد: در دقیقه ۴۷ جهانبخش با دست روی بازیکن عمان مرتکب خطا شد اما داور این صحنه را خطا اعلام نکرد. در دقیقه ۵۹ مدافع عمان به خاطر خطا روی آزمون و جلوگیری از حمله موثر بازیکنان ایران، به درستی کارت زرد به بازیکن عمان داده شد. در دقیقه ۶۵ وحید امیری روی یک بی‌پروایی مرتکب خطا شد و به درستی به او کارت زرد داده شد.

فروغی ادامه داد: در دقیقه ۶۸ خطایی روی سردار آزمون رخ داد که آزمون بزرگنمایی کرد اما ادامه بازی درست بود. در دقیقه ۷۹، مجید حسینی مقابل کمک داور یک خطا انجام داد که باید کارت زرد دوم را دریافت می‌کرد و از زمین بازی اخراج می‌شد که داور به او کارت نداد.

او در پایان گفت: داور مکزیکی در ۴-۵ صحنه تصمیم به ادامه بازی گرفت که درست بود و در کل کار تیمی آن‌ها درست بود. در مجموع اشتباهات داوری در نتیجه بازی تاثیرگذار نبود و ایران با توانایی‌های خودش به پیروزی رسید. البته این داور که فینال جام باشگاه‌های جهان را سوت زده، ضعیف‌تر از علیرضا فغانی بود.

انتهای پیام

خبرنگار: محمد امین شهسواری

دبیر: علی غفار