والیبال پاکستان در دستان سرمربی ایرانی

ایرنا – فدراسیون والیبال پاکستان مسئولیت سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان والیبال این کشور را به حمید موحدی سپرده است تا این سرمربی ایرانی بتواند با تجربه و تکنیکی های خود، – در این تیم ها تحول آفرینی کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا ، جمهوری اسلامی ایران و پاکستان به عنوان دو کشور همسایه مسلمان و برادر نه تنها در حوزه های سیاسی، اقتصادی، تجاری، فرهنگی، علمی و صنعتی با یکدیگر همکاری دارند، بلکه در عرصه ورزش نیز افزایش یافته است.

ورزش به عنوان مولفه ای در مسیر معرفی ایران در سطح بین المللی همواره مورد توجه نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است به همین دلیل ورزشکاران ایرانی با استفاده از ظرفیت های خدادادی و حمایت نظام توانسته اند با حضور در عرصه های مهم ورزشی در سطح بین الملل موفقیت های بزرگی به دست آورند.

در این زمینه پاکستان به عنوان یکی از کشورهای مهم همسایه می تواند از تجربه های ارزشمند ورزشکاران ایران برای توسعه ورزش حرفه ای خود استفاده کند.

سال گذشته زمانی که تیم تنیس ایران برای شرکت در جام دیویس به پاکستان سفر کرد شاهد آغاز فصل جدید از این روابط بین دو کشور بودیم .

مسابقات بین المللی تنیس پس از 12 سال در پاکستان با موفقیت برگزار شد .

از سوی دیگر تیم کبدی ایران قرار است در ماه می سال جاری در نخستین مسابقات لیگ برتر مسابقات کبدی در لاهور شرکت کند و با ورزشگاران مطرح جهان از جمله پاکستان رقابت کند.

نمونه دیگر همکاری های ورزشی بین جمهوری اسلامی ایران و پاکستان حضور حمید موحدی در پاکستان به عنوان مربی تیم والیبال این کشور و یک مربی بوکس در یکی از باشگاه های شهر اسلام آباد پاکستان است.

**** پاکستان به دنبال احیای والیبال خود استوالیبال پاکستان در دهه گذشته جزو قدرت های آسیا محسوب می شد و قبل از تحول والیبال ایران جزو رقبای مستقیم ایران محسوب می شد به طوری که عده ای از بازیکنان این کشور برای بازی در ایران هر ساله به لیگ کشورمان ترانسفر می شدند.

ولی سال هاست که والیبال پاکستان توقف داشته و دیگر رقبای آسیایی جایگاه ویژه ای در قاره و حتی جهان پیدا کرده اند.

حمید موحدی سرمربی ایرانی تیم ملی والیبال پاکستان درخصوص حضور خود در این کشور ین کشور اظهار داشت: بر اساس دعوتنامه چوهدری محمدیعقوب رییس فدراسیون والیبال پاکستان ارسال کرده بود و مذاکرات با وی، فروردین ماه سال 96 به اسلام آباد پایتخت کشور پاکستان آمدم.

وی اضافه کرد:از فروردین 96 به پاکستان آمدم و ابتدا قرارداد شش ماهه امضا شد که پس از پایان قرارداد، آن را برای شش ماه دوم سال گذشته تمدید کردیم و پس از اتمام قرارداد سال گذشته، برای سال جاری قرارداد یکساله با فدراسیون فوتبال پاکستان امضا شد.

سرمربی ایرانی تیم ملی والیبال پاکستان گفت :این کشور، دارای سابقه ای طولانی در والیبال است و جالب است که بدانید نخستین مربی خارجی که به ایران آمد تا والیبال را به ایرانیان آموزش بدهد پاکستانی بود، ولی در حال حاضر چند سالی است که والیبال پاکستان افت کرده است.

این سرمربی ایرانی تیم ملی والیبال پاکستان اضافه کرد: این کشور احیای والیبال پاکستان را در نظر دارد و در این خصوص برنامه ریزی کرده است.

سرمربی ایرانی تیم ملی والیبال پاکستان عنوان کرد: اکنونبا جدیت مشغول تمرین با تیم های ملی امید و بزرگسالان پاکستان هستم و بازیکنان تیم امید به تمرینات بسیار زیاد در زمینه تکنیک و تاکتیک و بدنسازی و همچنین کسب تجربه در زمینه حضور در میادین بین المللی نیاز دارند.

موحدی که همزمان سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان را بر عهده دارد گفت: با هر سه تیم مشغول کار و تمرینات سنگین هستیم که اگر چه طاقت فرساست، راهی غیر از این برای توسعه والیبال پاکستان نداریم.

سرمربی ایرانی تیم والیبال پاکستان همچنین با اشاره به استعداد جوانان پاکستانی در زمینه رشته های مختلف ورزشی گفت: طی چند ماه گذشته که به نوجوانان و جوانان پاکستان آموزش دادم معتقدم که آنها می توانند در مسابقات منطقه ای و حتی بین المللی رتبه های خوب کسب کنند.

موحدی ادامه داد: پنج تا شش بازیکن خوب در کمپ داریم و امیدوارم که پس از دو تا سه سال، تیم جوانان پاکستان جایگزین تیم بزرگسالان شود.

**** رییس فدراسیون والیبال پاکستان: از موحدی بسیار راضی هستیم چوهدری محمد یعقوب رییس فدراسیون والیبال پاکستان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام رضایت از آموزش والیبالیست های پاکستانی از سوی حمید موحدی گفت: برای حضور موحدی در پاکستان به عنوان مربی تیم والیبال برای یکسال دیگر به توافق رسیدیم .

وی با بیان اینکه موحدی 16 ساعت در شبانه روز به آموزش ورزشکاران پاکستانی می پردازد، گفت: مربی ایرانی با عشق و علاقه ای وصف ناپذیر از هیچ تلاشی برای بالا بردن سطح آمادگی بازیکنان دریغ نمی کند و از اقدامات وی راضی هستیم .

چوهدری محمد یعقوب رییس فدراسیون والیبال پاکستان تصریح کرد: تیم ملی والیبال پاکستان دارای سه کمپ زیر 18 سال، زیر 20 سال و بالای 20 سال است.

وی گفت: قرار است تیم بزرگسالان برای شرکت در مسابقات منطقه ای به آلماتی پایتخت قزاقستان عزیمت کرده و با تیم های قطر و تایوان به رقابت بپردازد.

رییس فدراسیون والیبال پاکستان با بیان اینکه مسابقات منطقه ای والیبال بزودی در ایران برگزار می شود، گفت: تیم جوانان والیبال پاکستان در این مسابقات شرکت کرده و تیم زیر 18 سال نیز در مسابقاتی که قرار است در بحرین برگزار شود با تیمهای حریف به رقابت می پردازند.

چوهدری محمدیعقوب با بیان اینکه سالی سخت و طاقت فرسا در پیش داریم، گفت: تیم ملی والیبال پاکستان برای کسب جایگاه مورد نظر در سطح منطقه ای و جهانی با آموزش های طاقت فرسا از سوی مربی ایرانی از هر نظر در شرایط بدنی و روحی خوبی قرار دارند.

چوهدری محمد یعقوب با بیان اینکه طی 5 سال آینده در نظر داریم پله های ترقی را طی کرده و رتبه های شایسته و ارزشمندی در سطح مسابقات آسیایی و جهانی کسب کنیم، گفت: امیدواریم این اهداف با حضور مربی ایرانی به حقیقت بپیوندد.

رییس فدراسیون والیبال پاکستان همچنین با اظهار خرسندی از همکاری با ایران در عرصه های مختلف ورزشی گفت : هر آنچه را که بخواهیم فدراسیون والیبال ایران از هیچ کمک و همکاری دریغ نمی کند و هر وقت که خواستیم توانستیم در مسابقات منطقه ای در ایران شرکت کنیم و ایرانی ها با روی باز از ما استقبال کردند .

وی همچنین تیم ملی والیبال ایران در رده های سنی مختلف را برای بازیکنان جوان و نوجوان پاکستانی الگو دانست و گفت: بسیاری از ورزشکاران پاکستانی میخواهند به جایگاهی برسند که الان جمهوری اسلامی در آن جایگاه ایستاده است .

وی حمایت جمهوری اسلامی ایران از ترویج ورزش در میان جوانان و نوجوانان را مثال زدنی خواند و گفت : بدون شک هیچ دولتی به اندازه دولت ایران از ورزش حمایت نمی کند .

وی گفت: فدراسیون والیبال ایران هر ساله با عناوین مختلف از تیم والیبال پاکستان برای شرکت در مسابقات دعوت می کند.

*** ایران می تواند در والیبال پاکستان تحول آفرینی کندمدیر بخش آسیایی فدراسیون بین المللی والیبال نیز در گفت و گو با ایرنا با اعلام رضایت از سطح همکاری فدراسیون های والیبال ایران و پاکستان، گفت: بدون شک، ایران می تواند تحول بزرگ در والیبال پاکستان ایجاد کند.

لوییس الکساندر پونتس رودریگز اضافه کرد: از سطح همکاری ایران و پاکستان در رشته های ورزشی راضی هستیم و امیدواریم این همکاری بتواند باعث پیشرفت ورزش پاکستان شود.

وی تصریح کرد: با توجه به جوان بودن جمعیت 200 میلیونی پاکستان، ورزش این کشور از ظرفیت خوبی برخوردار است و با توجه و مدیریت می توانیم ورزش را در مناطق مختلف این کشور در بین جوانان و نوجوانان نهادینه کنیم .

لوییس الکساندر پونتس رودریگز همچنین با اظهار رضایت از سطح حمایت دولت پاکستان از ورزشکاران گفت: دولت پاکستان هر چند با مشکلات زیادی روبروست، با این حال توانسته است زمینه را برای رشد ورزش در میان جوانان این کشور هموار سازد .

وی آینده والیبال در پاکستان را روشن خواند و گفت : آماده است به پاکستان برای رشد ورزش کمک کند.

کلید واژه ها: پاکستان – والیبال – ایران – کشور – جمهوری اسلامی – ورزش – فدراسیون والیبال – اسلام – ایرانی – مربی – مسابقات – رییس فدراسیون والیبال – بین المللی – ورزشکاران – اسلامی – جمهوری – فدراسیون – موحدی – قرارداد – تیم ملی والیبال – تیم ملی – والیبال ایران – رییس فدراسیون – جوانان – موفقیت – ایرنا – ورزشی – نوجوانان – جهان – کبدی

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *