تجربه هایمان در والیبال را به ترکیه انتقال می دهیم وزیر ورزش: یک ماه دیگر تیم ملی فوتبال ایران با ترکیه بازی می کند/از صعود نکردن ترکیه به جام جهانی متاسفیم

وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در دیدار با « عثمان آشکین باک» وزیر ورزش و جوانان ترکیه بر توسعه و گسترش همه جانبه روابط دو کشور دوست و همسایه تاکید کرد.

– وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در دیدار با عثمان آشکین باک وزیر ورزش و جوانان ترکیه بر توسعه و گسترش همه جانبه روابط دو کشور دوست و همسایه تاکید کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس و به نقل از سایت وزارت ورزش، سلطانی فر، افزود: روابط ترکیه و ایران با اراده رهبران و روسای جمهوری دو کشور در حال پیشرفت است و دو کشور از ظرفیت فراوانی برخوردار هستند که باید از آنها به نحو مناسبی بهره برداری شود.

وی با اشاره به تاکید دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران بر توسعه روابط با ترکیه ، اظهار داشت : خوشحالیم دو ملت دوست و برادر نقش موثری در توسعه منطقه دارند.

در زمینه ورزش نیز دو کشور روابط خوبی دارند و باید از توانمندهای یکدیگر به صورت متقابل استفاده بکنیم .

وزیر ورزش و جوانان گفت : ترکیه در بسیاری از رشته های ورزشی مانند ایران وضعیت مناسبی در منطقه و جهان دارد ، فوتبال در ترکیه رشد روزافزونی داشته و متاسفیم که تیم این کشور به جام جهانی راه پیدا نکرد.

سلطانی فر خاطر نشان کرد که یک ماه دیگر و قبل از جام جهانی دیدار دوستانه ای بین تیم های دو کشور ایران و ترکیه انجام خواهیم داشت .

وی با اشاره به اینکه ایران در رشته های والیبال جزوه 10 تیم برتر دنیا است ، همچنین در رشته های تکواندو و وشو ایران رده قهرمانی جهان را دارد، گفت : در این رشته می توانیم تجارب و توانمندی های خود را در اختیار ترکیه قرار دهیم و به طور مشخص آماده برگزاری دوره های تربیت مربی و مدرس و برگزاری اردوهای آموزشی برای ورزشکاران این کشور هستیم .

ایران در سال های اخیر سازمان های غیر دولتی در حوزه جوانان را توسعه داده و دراین زمینه آمادگی تبادل تجربه با ترکیه را داریم .

سلطانی فر با اشاره به توسعه گردشگری بین ایران و ترکیه گفت : ترکیه پس از عتبات عالیات در عراق دومین مقصد گردشگری ایرانیان است .

 آماده همکاری های عمیق تر و جدی تر با ترکیه هستیم .

قدرتی که از اتحاد ایران و ترکیه بوجود می آید برای عده ای خوشایند نیست .

وزیر جوانان و ورزش ترکیه نیز در این دیدار با اشاره دیدارهای متعدد و مکرر روسای جمهوری دو کشور و وزیران خارجه دو کشور،گفت : اراده رهبران دو کشور راه را برای همکاری در زمینه ورزش و جوانان هموار می کند.

  وی راه یافتن ایران به جام جهانی فوتبال را تبریک گفت و افزود: ترکیه در زمینه برگزاری اردوهای تدارکی در مجموعه های ورزشی این کشور آماده همکاری با ایران است .

وی با اشاره به شناخت وسیع خود از ایران ، گفت : از نظر سیاسی وحدت ایران و ترکیه برخی کشورها را ناخشنود می کند.

استانبول سال 2016 میزبان سومین اجلاس وزرای ورزش و جوانان سازمان همکاری اسلامی بود ، در این اجلاس شهر شیراز بعنوان پایتخت جوانان جهان اسلام برگزیده شد.

ایران پس از تصمیم نهایی وزیران حاضر در چهارمین اجلاس ، این عنوان را به کشور و شهر دیگری واگذار خواهد کرد.

چهارمین اجلاس وزیران ورزش و جوانان سازمان همکاری اسلامی امروز در باکو شروع شد و تا فردا ادامه دارد.

نخستین و دومین اجلاس وزیران ورزش و جوانان سازمان همکاری اسلامی در سال 2014 در جده برگزارشده است.

فرامرزیان :اولین پرداختی سال جدید به فدراسیونهای ورزشی 5 اردبهشت ماه صورت می گیرد معاون توسعه منابع و  پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت : اولین تخصیص اعتبار به فدراسیونهای ورزشی در سال 97، پنجم اردیبهشت ماه صورت می گیرد تا فدراسیونهای ورزشی  دغدغه نقدینگی برای فعالیتهای خود نداشته باشند .

ژاله فرامرزیان در نشست روسای فدراسیونها از تخصیص اعتبار به فدراسیونهای ورزشی خبرداد و افزود : این اولین تخصیص اعتبار در سال جاری است و به منظور ایجاد نقدینگی برای فدراسیونها صورت می گیرد تا مشکلی برای ادامه فعالیت ها واقدامات مورد نظر به منظور آماده سازی ورزشکاران خود برای بازی های اسیایی جاکارتا نداشته باشند .

معاون توسعه منابع و پشتیبانی ابراز امیدواری کرد که تمامی اعتبارات لازم که برای موفقیت فدراسیونهای ورزشی مهیاست تا ورزش ایران به اهداف خود در رویدادهای مهم ورزشی در سال جاری دست یابد .

وی همچنین به استقرار اتوماسیون اداری در فدراسیونها تاکید کرد تا فرایندهای اداری و مالی به صورت قانونی انجام شود .

انتهای پیام/ http://fna.

ir/blj44c
کلید واژه ها: ترکیه – وزیر ورزش و جوانان – ورزش و جوانان – ایران – وزیر ورزش – ورزش – جوانان – کشور – جمهوری اسلامی – وزیر – جمهوری – توسعه – جام جهانی – دیدار – روابط – رییس جمهوری اسلامی ایران – جهان – تیم ملی فوتبال ایران – اسلامی – چهارشنبه – رشته – جهانی – والیبال – گردشگری – تیم ملی فوتبال – دیدار دوستانه – خبرگزاری فارس – فوتبال – عتبات عالیات – قهرمانی جهان

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *